Motocikla tiesības

Beidzot ir iestājusies vasara un laiks kļūst arvien siltāks un patīkamāks, kas arī nozīmē, ka mēs vairs nevēlamies sēdēt karstās mašīnās un karstos birojos, bet gan doties kaut kur. Un kāpēc gan lai to nedarītu uz motocikla, kas ne tikai viens no ātrākajiem, bet arī viens no ērtākajiem pārvietošanās veidiem, īpaši pa pilsētu sastrēgumu laikā. Taču, lai varētu pārvietoties ar motociklu, ir nepieciešams nokārtot arī motocikla vadītāja tiesības jeb apliecību.

Motocikla vadītāja apliecība ir nepieciešama visiem, kuri vēlas pārvietoties ar motocikliem, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus. Tas nozīmē, ka, ja tev ir motocikls ar mazāku jaudu, to droši vari ar to pārvietoties ar auto vadītāja apliecību vai mopēda vadītāja apliecību, taču līdz ko tu vēlēsies iegādāties jaudīgāku motociklu tā rēķinies ar to, ka tev būs nepieciešams kārtot motocikla tiesības.

Motocikla vadītāja apliecību, kas pēc CSDD noteiktajām kategorijām ir A kategorija, ir iespējams iegūt liekot eksāmenu, tāpat kā tas jādara, kas vēlies iegūt auto tiesības, jo arī motocikla vadītājiem ir jākārto kā teorētiskais tā vadīšanas eksāmens. Atšķirība gan ir tā, ka, ja automašīnu mēs oficiāli varam sākt vadīt no 18 gadu vecuma, tad motocikla vadītāja apliecību var iegūt tikai sākot no 24 gadiem. Labā ziņa ir tā, ka līdzīgi, kā automašīnu pieredzējuša šofera uzraudzībā var sākt vadīt no 16 gadiem, tad motociklu pieredzējuša motociklista vadītāja uzraudzībā var sākt mācīties vadīt no 22 gadu vecuma, kas dod pietiekami ilgu laiku, lai tu spētu pilnībā apgūt motocikla vadīšanu un ar pirmo reizi nokārtot oficiālo motociklista vadītāja apliecību, iegūstot A kategoriju.

Tā kā motocikla vadīšana ir daudz bīstamāka nekā autovadīšana, jo motociklistu neaizsargā automašīnas karkass vai drošības josta, bet gan tikai izvēlētais apģērbs un ķivere, tad, mācoties vadīt motociklu un iegūstot motocikla tiesības, ir īpaši svarīgi ne tikai vienkārši iegūt šo vadīšanas apliecību, bet arī iemācīties drošu motocikla vadīšanu, jo tikai pietiekami iegūtas zināšanas un pieredze var tevi paglābt no bīstamām situācijām uz ceļa.

Tā kā motociklu vadīšanas sezona nav visu gadu, tad arī motocikla tiesības nav iespējams kārtot visu gadu, bet gan tikai laikā no 1. aprīļa līdz 1. oktobrim, kad situācija uz ceļiem un laika apstākļi ir piemēroti motocikla vadīšanai.