Motocikla degvielas patēriņš

Motocikls, iespējams, ir iecienītākais vasaras pārvietošanās līdzeklis, jo tas sevī apvieno divas būtiskas un ļoti nozīmīgas lietas, kuras ir svarīgas ikvienam motocikla īpašniekam – ātrumu, kuru nebūtu iespējams sasniegt, piemēram, braucot ar riteni, un brīvību, kuru nevar nodrošināt pārvietošanās ar automašīnu. Un, papildus šīm divām nozīmīgām īpašībām, motocikliem ir vēl viena, proti, motocikli pēc sava degvielas patēriņa nereti ir daudz izdevīgāki nekā automašīnas, kopā nodrošina, ka motocikls ir daudzu cilvēku iecienītākais pārvietošanās līdzeklis.

Motocikla degvielas patēriņu tā pat kā jebkura cita spēkrata, tai skaitā automašīnas, degvielas patēriņu nosaka tas cik liels ir tava spēkrata, šī raksta gadījumā noteikti motocikla, motora jauda.

Tātad par motocikla degvielas patēriņu, rēķinot motocikla motora tilpuma robežās. Ar jebkuru motoru ir tā, ka, jo mazāks ir šī motora tilpums, jo mazāk arī motocikls patērēs degvielu, taču tajā pašā laikā mazāka būs arī motocikla jauda. Piemēram, motocikls ar motoru līdz 50 kubikcentimetriem vidēji uz 100 kilometriem patērēs 3 līdz 5 litrus benzīna, kas ir ļoti maz, bet līdz ar to tavs motocikls arī nebūs tik jaudīgs, lai gan maza motora tilpuma močiem ir arī citas priekšrocības – mazas tehniskās apskates izmaksas, mazas apdrošināšanas izmaksas, nav nepieciešams kārtot motocikla vadītāja apliecību utt. Motocikls ar kubatūru no 300 līdz aptuveni 1000 kubikcentimetriem patērē vidēji no 5 līdz 10 litriem uz 100 kilometriem, kas jau ir ievērojami liels patēriņš. Bet motocikls ar motoru no 1000 līdz 1500 kubikcentimetriem patērēs ļoti daudz degvielas – aptuveni 15 litrus uz 100 kilometriem, kas priekš motocikla ir ļoti daudz.

Vēl viens faktors, kas mēdz ietekmēt motocikla degvielas patēriņu ir arī tas, kāda tipa motociklu tu iegādājies, jo vienāda motora tilpuma bet atšķirīgu tipu motocikli var patērēt ievērojami atšķirīgu degvielas daudzumu. Tā , piemēram, sporta motocikls, kuru dēvē par “baiku”, visbiežāk patērēs aptuveni 3 līdz 5 litrus uz 100 kilometriem, jo tas ir salīdzinoši viegls. Motocikls, kuru dēvē par “čoperu”, pat ja tam ir tieši tāds pats motora tilpums kā sporta motociklam, var patērēt līdz pat 15 litriem uz 100 kilometriem.