Motocikla apdrošināšana

Pavasaris nu ir ieradies un līdz ar pavasari uz ielām sāk parādīties aizvien vairāk motociklistu. Motocikls, kā zināms, ir transportlīdzeklis, kas Latvijas laika apstākļos ir vairāk piemērots braukšanai tā saucamajā vasaras sezonā, kas vairākumā gadījumu sākas jau martā un beidzas oktobrī. Tas, kad vasaras sezona sākas un beidzas, protams, ir tieši atkarīgs no laika apstākļiem, jo, kā rāda pieredze, arī martā var būt vēl dziļas sniega kupenas, bet oktobrī var būt jau pirmie sniegi, kas pārvietošanos ar motociklu padara ne vien nepatīkamu, bet arī bīstamu. Ziemas sezonā motocikls tiek ieziemots garāžā vai kādā citā telpā, un gaida atnākam siltās pavasara dienas.

OCTA ir obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana Latvijā, kas obligāti ir nepieciešama visiem motorizētajiem transportlīdzekļiem un to piekabēm, kas piedalās ceļu satiksmē un ir reģistrēti CSDD vai VTUA. Ņemot vērā to, ka motocikli atbilst iepriekšminētajiem nosacījumiem, arī tiem obligātā kārtā ir jābūt apdrošinātiem. OCTA apdrošināšana ir nepieciešama divu iemeslu dēļ, bet tie abi ir balstīti sevis pasargāšanā no finansiāliem zaudējumiem. OCTA apdrošināšanas polise sedz transportlīdzekļa īpašnieka vai tā tiesīgā lietotāja civiltiesisko atbildību par nodarītajiem zaudējumiem trešajai personai vai tās mantai, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma rezultātā. Vienkāršiem vārdiem runājot, OCTA apdrošināšanas polise sedz zaudējumus, ko konkrētā transportlīdzekļa vadītājs ir radījis apkārtējiem cilvēkiem vai to mantai.

Esot spēkā OCTA apdrošināšanas polisei, visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija, nevis personīgi transportlīdzekļa vadītājs, tādējādi pasargājot to no liekiem izdevumiem. Atlīdzību, kura limits ir 5 000 000 eiro, saņem cietušais, kas nav atzīsts par vainīgu ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā. Ja transportlīdzekļa vadītājam, kurš ir izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, nav OCTA apdrošināšanas polises, zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma rezultātā, sedz LTAB jeb Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs. Protams, viss nav tik vienkārši – izdevumi, ko LTAB ir sedzis vainīgā transportlīdzekļa vadītāja vietā, pēc tam tiesvedības un regresa ceļā tiek piedzīti no vainīgā transportlīdzekļa vadītāja. Cenšoties ietaupīt naudu uz OCTA apdrošināšanas rēķina un kļūstot par vainīgo ceļu satiksmes negadījumā, transportlīdzekļa vadītājs ir spiests iztērēt tik lielas naudas summas, kādas, iegādājoties OCTA polisi pat uz maksimālo termiņu, tam nekad nebūtu bijis jāmaksā. Lētāk tomēr ir iegādāties OCTA polisi.

Tāpat OCTA apdrošināšanas polise ir nepieciešama, jo par braukšanu bez tās tiek piemērots naudas sods un soda punkti. Fiziskām personām tas ir no 85 līdz 120 eiro un 2 soda punktiem, bet juridiskām personām tas ir no 280 līdz 430 eiro. Lai izvairītos no iepriekšminētajiem izdevumiem, kā noprotams, visupirms ir nepieciešama OCTA apdrošināšana. Vairums cilvēku ir apdrošinājuši savus transportlīdzekļus, bet tiem nav pārliecības par to apdrošināšanas termiņu. Tādā gadījumā ir nepieciešama auto apdrošināšana, ko iespējams veikt vairākās interneta vietnēs, ievadot sava transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru. Apdrošiniet savus dzelzs rumakus un esiet droši, ka esat pasargāti no finansiāliem zaudējumiem!